Jak dobrać biustonosz?

bodystocking erotyczny

Dobór idealnego biustonosza może być prawdziwym wyzwaniem. Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą o pełniejszych kształtach, czy posiadaczką drobnej figury, zawsze warto poznać kilka podstawowych zasad i porad dotyczących doboru odpowiedniej bielizny. Właściwie dobrany stanik potrafi nie tylko zapewnić komfort noszenia na co dzień, ale także poprawić sylwetkę i poczucie własnej atrakcyjności. „Jak dobrać biustonosz?” – to pytanie pewnie zadaje sobie wiele kobiet w różnym wieku. Poniżej znajdziesz na nie odpowiedź!

Jak dobrać biustonosz do kształtu biustu?

Oto kilka wskazówek, jak dopasować biustonosz do kształtu biustu: 

  1. Biust pełny na górze: Wybierz biustonosz typu „balconette” lub „push-up” , które podnoszą biust i eksponują górną część piersi. Unikaj biustonoszy typu „full cup” , które mogą sprawić, że biust wyda się jeszcze pełniejszy. 
  2. Biust pełny na dole: Dobierz biustonosz o głębokim dekolcie, który pozwoli na eksponowanie dolnej części piersi. Biustonosze typu „full cup” lub „balkonetka” mogą być również odpowiednie. 
  3. Biust równomiernie pełny: Biustonosze typu „full cup” lub „balconette” zazwyczaj dobrze sprawdzają się dla biustu o równomiernym wypełnieniu. 
  4. Biust rozchodzący się na boki: Wybierz biustonosze z bocznymi fiszbinami, które pomogą utrzymać biust i zapobiegną rozchodzeniu się piersi na boki. Biustonosze typu „full cup” mogą również dobrze podpierać boki biustu.
  5. Biust rozsunięty: Biustonosze z fiszbinami i dobrze uformowanymi miseczkami pomogą zebrać biust do środka. Biustonosze typu „balconette” również mogą pomóc w skierowaniu uwagi na środek biustu.

Pamiętaj, że każdy biust jest inny, więc to, co działa dla jednej osoby, niekoniecznie będzie odpowiednie dla innej. Najważniejsze to słuchać swojego ciała, a także korzystać z profesjonalnej pomocy w sklepie internetowym z biustonoszami

Jak dopasować biustonosz? 

Oto kroki, które możesz podjąć, aby dopasować biustonosz:

  1. Pomiar obwodu pod biustem: Użyj miarki krawieckiej, aby zmierzyć obwód tuż pod biustem. Upewnij się, że miarka jest prosto i dobrze przylega do ciała. Wynik zaokrąglij do najbliższej liczby całkowitej. 
  2. Pomiar obwodu biustu: Mierz obwód biustu w najszerszym miejscu, trzymając miarkę równolegle do podłogi.
  3. Oblicz różnicę między obwodami: Odejmij obwód pod biustem od obwodu biustu. Wynik pozwoli określić kategorię rozmiaru biustonosza według konkretnego systemu rozmiarów.
  4. Sprawdź odpowiednie dopasowanie miseczek: Miseczki biustonosza powinny dokładnie obejmować biust, nie tworząc żadnych przerw między miseczką a skórą. Biust powinien być w miseczkach, a nie na nich. Jeśli miseczki są za małe, może dojść do wystającego biustu po bokach lub z przodu. Z kolei za duże miseczki mogą tworzyć fałdy.

Pamiętaj, że każda marka może nieco różnić się w kwestii rozmiarów, więc zawsze warto przymierzyć różne modele i marek, aby znaleźć ten najbardziej komfortowy i dobrze dopasowany. Jeśli masz wątpliwości, skonsultuj się z ekspertem w sklepie lub profesjonalną brafitterką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *